Aktualności...

RODZINNY SPŁYW KAJAKOWY

dodane przez: armator, 2018-05-09 19:14:17.

Zachęcam do wzięcia udziału w rodzinnym spływie kajakowym 02.06.2018 szlakiem papieskim, Rzeką Rurzycą. Wyjazd autokarem o godzinie 9:00 – przewidywany powrót 18:00.
Koszt 40zł (kajak, ognisko, kiełbaska), autokar zapewniony z KLUBU.
Zapisy osobiście – Michał.

Rurzyca to jedna z najpiękniejszych rzek w Polsce, swój początek bierze w rezerwacie "Diabli skok". Na lewym brzegu jeziora Krąpsko Średnie znajduje się pomnik upamiętniający wędrówkę tym szlakiem papieża Jana Pawła II. Tutaj kardynał Wojtyła przebywał w 1978 roku na ostatnim polskim urlopie. Ten betonowy pomnik z "wlanymi" kamieniami przywiezionymi z Dunajca ulubionej rzeki "Wujka" postawili- w tajemnicy- jego krakowscy przyjaciele w 1979 roku. W rocznicę 25-lecia pontyfikatu w październiku 2003 roku na drzewie zawieszono jubileuszowy dębowy krzyż z wyrzeźbionymi wiosłami i głową Chrystusa.
Rozpoczynamy spływ – przy stanicy we Wrzosach
Rzeka wije się wśród borów, jest to doskonałe miejsce na kąpiel gdyż dno jest piaszczyste średnia głębokość to 50 cm. Przepłyniemy jezioro Dąb i od tej pory mamy spływ tylko rzeką. Okolice są naprawdę piękne. Ciekawym miejscem jest poniemiecki wiadukt gdzie dawniej przechodziła linia kolejowa. Od tej pory rzeka nabiera tempa. Około kilometra dalej przepływamy pod czynnym wiaduktem linii kolejowej Piła- Szczecinek. Za wiaduktami Rurzyca zwęża się "woda przyspiesza", w sumie można płynąć używając wioseł jako steru. Godzinę później jesteśmy już w Krępsku. Zorientujecie się po przenosce na wysokości pstrągarni i kołkach na wodzie odgradzających prawy brzeg. Dalej musimy przenieść kajaki lewą stroną koło starej pstrągarni. Dopływamy do Gwdy i płyniemy do pola biwakowego w Krępsku (ok.300m.).
Sprzęt

  • Kajak 2 os. Pro Tour 470, Vista,
  • Kajak 1 os. Traper,
  • Wiosła aluminiowe lekkie,
  • Kamizelki asekuracyjne
  • Worki wodoodporne,
  • Beczka na elektronikę,
Co zabrać
Na pewno przydadzą się:
- kurtki na wypadek deszczu,
- okulary przeciwsłoneczne na wypadek słońca,
- emulsja z silnym filtrem UV,
- koniecznie jedna kompletna zmiana ciuchów na wypadek "mokrego scenariusza"; po wywrotce,
- sandały lub buty "mokre", które będą na nogach na szlaku i które można spokojnie zamoczyć
- proszę pamiętać o zabraniu odpowiedniej dawki aktualnie zażywanych leków.
- apteczkę i sprzęt ratowniczy zapewnia organizator,
- coś do picia.


 

powrót...